Nöi Torna Dumaláda

Nagy-Britannia, London
2013 június 24 - július 06

Moderátorok: Petya, Enci

Re: Nöi Torna Dumaláda

HozzászólásSzerző: Józsi » 2013.07.04. 17:29

Szép volt Sabine!

Mondjuk engem zavar az,hogy a székbíró és a kommentátorok is Lisiki-nek ejtik a nevét.Bár lehet,hogy én vagyok a buta!
Józsi
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: Marci » 2013.07.04. 17:30

Józsi írta:Szép volt Sabine!

Mondjuk engem zavar az,hogy a székbíró és a kommentátorok is Lisiki-nek ejtik a nevét.Bár lehet,hogy én vagyok a buta!

Igazából így kéne: Zábiná Lizikí
ÁGI, HALI, FALCO 4ever!!!
Marci
A Fan Club Elnöke

HozzászólásSzerző: pelitke » 2013.07.04. 20:37

Hallottam már sokszor Lizicki-t és Lisziki-t is, pedig ha megnéznének 1 videót, amin ő maga mondja Liziki-nek, akkor nem lenne nehéz ugyanúgy, helyesen mondani.

Pl.: Sabine Lisicki - bag check
One world. One game. One club. One player.
pelitke
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: lesszi25 » 2013.07.04. 20:44

Kész gyötrelem lesz nézni Bartolit a Wimbi döntőben.Remélem Sabine megmutatja neki is ki az erősebb !
lesszi25
Regisztrált felhasználó

HozzászólásSzerző: esztó » 2013.07.05. 06:57

én nem tartozok a Bartoli ellenes ligához, de már csak elvből se szurkolnék egy német ellen! :D amúgy is egyik kedvencem Lisicki, úgyhogy gehts auf!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára esztó 2013.07.05. 14:13-kor.
Hajrá Ági!!! Mindent bele!!
Hajrá Pilisvörösvár!
esztó
Regisztrált felhasználó

HozzászólásSzerző: Isthy » 2013.07.05. 10:11

Ha van egy csöppnyi igazság a Földön akkor Sabine nyer... Kiverte mindkét tavalyi döntőst, mindkettőt döntő szett 0-3-ról fordítva... Közöttük azt a Serenát aki 4 hónapja megállíthatatlan volt... Ha ezek után Bartoli nyerne - a komolyabb ellenfél nélküli ágával - akkor Wimbledon húzzon a p....ba :evil: Főleg, ha a fiúknál meg Murray nyerne...
MINDENT BELE! HAJRÁ ÁGI!
Isthy
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: hBence » 2013.07.05. 10:24

Szerintem is Lisickinek kell nyernie, nagyon megérdemelné már, amit az elmúlt években itt teljesített. Sorozatban verte a RG bajnokokat (Kuznetsova, Sharapova, Serena). ;)
Serena Williams & Ági Venus, Kuznetsova, Petkovic, Nadal, Lisicki, Lewis, MaKiri

"I'm nowhere near close to retiring. I can't leave you guys. I love this sport way too much and I feel like I need to stay out here for the tennis."-SW
hBence
Fan Club elnökségi tag

HozzászólásSzerző: Petya » 2013.07.05. 11:56

Hajrá Sabine! :clapping: :clapping: Úgy látom majd mindenki neki drukkol amúgy, csak remélni tudom, hogy a nehéz ág és a hosszú meccsek ellenére nem fogy el a lendület a döntőre
Petya
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2013.07.05. 13:41

Hát én a liga miatt Lisicki-nek, amugy bartolit is szeretem. Igazából egy jó meccset szeretnék látni. Egyébként meg ... ha Bartoli meg bírja verni EZT a Lisickit, akkor ő ugyanúgy megérdemli a trófeát, nem?
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...
"... jó az út, amin jársz és többé ne is fordulj vissza!!!"
Anyecska
Fan Club elnökségi tag

HozzászólásSzerző: ez+az » 2013.07.06. 09:24

pelitke írta:

Hallottam már sokszor Lizicki-t és Lisziki-t is, pedig ha megnéznének 1 videót, amin ő maga mondja Liziki-nek, akkor nem lenne nehéz ugyanúgy, helyesen mondani.

Egyik barátnőm lengyel és ő azt mondta nekem tegnap hogy Lisicki-nek kell ejteni szal mintha magyarul olvasnánk a nevét de mivel nem tudom mennyire érzi magát még lengyelnek biztos a Liziki is helyes (Tomic esetében sem egyértelmű van aki Tomicsnak ejti van aki Tomiknak)

Màs: Valaki tud streamet a mai döntőre? Sajnos egész nap úton leszek :(
Hajrá Magyarok!
Hajrá Magyarok!
Hajrá Magyarok!
ez+az
Regisztrált felhasználó

HozzászólásSzerző: hBence » 2013.07.06. 09:29

ez+az írta:
pelitke írta:

Egyik barátnőm lengyel és ő azt mondta nekem tegnap hogy Lisicki-nek kell ejteni szal mintha magyarul olvasnánk a nevét de mivel nem tudom mennyire érzi magát még lengyelnek biztos a Liziki is helyes (Tomic esetében sem egyértelmű van aki Tomicsnak ejti van aki Tomiknak)

http://www.streamhunter.eu/tennis-live- ... video.html
Serena Williams & Ági Venus, Kuznetsova, Petkovic, Nadal, Lisicki, Lewis, MaKiri

"I'm nowhere near close to retiring. I can't leave you guys. I love this sport way too much and I feel like I need to stay out here for the tennis."-SW
hBence
Fan Club elnökségi tag

HozzászólásSzerző: ez+az » 2013.07.06. 09:51

hBence írta:
ez+az írta:
pelitke írta:

http://www.streamhunter.eu/tennis-live- ... video.html

Köszi! :)
Hajrá Magyarok!
Hajrá Magyarok!
Hajrá Magyarok!
ez+az
Regisztrált felhasználó

HozzászólásSzerző: pelitke » 2013.07.06. 14:19

lesszi25 írta:Kész gyötrelem lesz nézni Bartolit a Wimbi döntőben.Remélem Sabine megmutatja neki is ki az erősebb !

Pedig Bartoli-t sem kellene lebecsülni, mert füvön ő is elég jó, pl. Henin is tudna erről mesélni (de 2011-ben legyőzte Serena-t is, két játszmában).
Ha a játéka miatt írod ezt: az lehet, hogy bizonyos mozdulatai mások, nem olyan elegánsak, mint a többi játékos esetében, de neki ez a stílusa, ezt dolgozták ki az édesapjával, és mint látható, be is vált, nem véletlenül került már be a Top10-be, és ezzel az eredménnyel most vissza is kerül oda.
Mellette szól, hogy már van Grand Slam döntő tapasztalata (ráadásul ugyanitt), bár azóta eltelt 6 év.
Azt gondoltam, hogy a könnyebb mérkőzések miatt Bartoli jelentősen kevesebb időt töltött a pályán, és ez is az ő esélyeit növeli (nem veszített egy játszmát sem, míg Sabine 3-at is), de csak kb. fél óra a különbség.

Szerintem 50-50%.

Hajrá Sabine! :clapping:
pelitke
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: pelitke » 2013.07.06. 14:41

Ezt az 1. szettet gyorsan el kellene felejteni...
:clapping:
pelitke
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: Isthy » 2013.07.06. 14:44

Lisickit borzasztóan nyomja a tét... Rengeteg UE és az első szervái alig jönnek. Ha nem nyugszik meg és szedi össze magát akkor gyorsan vége lesz.
MINDENT BELE! HAJRÁ ÁGI!
Isthy
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: Isthy » 2013.07.06. 15:18

Lisicki nem tudta kezelni a lehetőséget és nagyon gyengén játszik... :( Bartoli pedig nagyon jól és simán behúzza a meccset.
MINDENT BELE! HAJRÁ ÁGI!
Isthy
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: pelitke » 2013.07.06. 15:59

Sajnos Sabine játéka elmaradt az eddigiektől, csak 1-6 1-5-nél kezdett jobban játszani, de már sok volt a dupla brékelőny (pedig még 4-5-nél is bíztam benne, hogy sikerül egyenlíteni és döntő szett lesz).
Bartoli végig koncentrált és elszánt volt, nem nagyon lehetett ebből kizökkenteni, csak 1-6 1-5-nél volt egy kis megingás.
Sabine szinte végig ideges volt, és érzelmileg is nagyon hullámzott, többször is a sírás kerülgette.
Így neki sem sikerült megnyernie az 1. Grand Slam döntőjét. Remélem, lesz még alkalma döntőt játszani, amit már meg is nyer.
pelitke
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: pelitke » 2013.07.06. 16:09

Anyecska írta:Hát én a liga miatt Lisicki-nek, amugy bartolit is szeretem. Igazából egy jó meccset szeretnék látni. Egyébként meg ... ha Bartoli meg bírja verni EZT a Lisickit, akkor ő ugyanúgy megérdemli a trófeát, nem?

De, abszolút megérdemelte, Wimbledon-t nyerni nem könnyű, pláne szettveszteség nélkül - neki sikerült.
Ő ki tudta használni, hogy az ágán kiesett Azarenka és Sharapova is. Rajta kívül volt még ott 61 másik játékos is, ők nem tudtak élni ezzel az eséllyel és a döntőig sem jutottak.
Azt viszont sajnálom, hogy nem volt izgalmas a mérkőzés.
pelitke
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: PfisziM » 2013.07.06. 16:11

Döntő:
(15) Marion Bartoli (FRA) d. (23) Sabine Lisicki (GER) 61 64
PfisziM
Fan Club tag

HozzászólásSzerző: Geeri » 2013.07.06. 16:24

pelitke írta:
Anyecska írta:Hát én a liga miatt Lisicki-nek, amugy bartolit is szeretem. Igazából egy jó meccset szeretnék látni. Egyébként meg ... ha Bartoli meg bírja verni EZT a Lisickit, akkor ő ugyanúgy megérdemli a trófeát, nem?

De, abszolút megérdemelte, Wimbledon-t nyerni nem könnyű, pláne szettveszteség nélkül - neki sikerült.
Ő ki tudta használni, hogy az ágán kiesett Azarenka és Sharapova is. Rajta kívül volt még ott 61 másik játékos is, ők nem tudtak élni ezzel az eséllyel és a döntőig sem jutottak.

:good:
"A győzelemből nem tanulsz semmit, majd meglátod. Bezzeg a vereség sokkal bölcsebbé tehet. Nem utolsó sorban rájössz, hogy mennyivel élvezetesebb győzni. Néha elkerülhetetlenül vesztesz . Lényeg, hogy ne csinálj szokást belőle!"
Geeri
Regisztrált felhasználó

HozzászólásSzerző: haimanti » 2013.07.06. 17:36

Sabine :( Rémesen játszott, és ezzel rémes lett a meccs is sajnos... :eek:
Bartoli győzelmével kapcsolatban vegyes érzéseim vannak. Nyilván megérdemli a trófeát, hiszen megnyerte mind a hét meccsét, legyőzte azokat, akik szembe jöttek vele. Az más kérdés persze, hogy top 10-es játékossal nem találkozott, és így nyerhetett GS-t (OMG :banghead: ), de ez ugye nem az ő "hibája", ő csak tette a dolgát. Ez van. Gratula neki.
Le tennis, un sport réservé à tous
haimanti
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: PfisziM » 2013.07.06. 20:07

Páros döntő:
(8) Su-Wei Hsieh (TPE) / Shuai Peng (CHN) d. (12) Ashleigh Barty (AUS) / Casey Dellacqua (AUS) 76(1) 61
PfisziM
Fan Club tag

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2013.07.06. 22:14

Hmm ... betojás .... Marion Bartoli GS győztes .... :o :grin: :meghajol: :clap: :ylsuper_z:
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...
"... jó az út, amin jársz és többé ne is fordulj vissza!!!"
Anyecska
Fan Club elnökségi tag

HozzászólásSzerző: Petya » 2013.07.06. 22:18

pelitke írta:

végül is jogos :good: Nem sokan gondoltuk volna hogy így alakul ez a Wimbledon az biztos... :grin: :? :roll:
Petya
Fan Club alapító tag

HozzászólásSzerző: Isthy » 2013.07.07. 10:31

haimanti írta:Sabine :( Rémesen játszott, és ezzel rémes lett a meccs is sajnos... :eek:
Bartoli győzelmével kapcsolatban vegyes érzéseim vannak. Nyilván megérdemli a trófeát, hiszen megnyerte mind a hét meccsét, legyőzte azokat, akik szembe jöttek vele. Az más kérdés persze, hogy top 10-es játékossal nem találkozott, és így nyerhetett GS-t (OMG :banghead: ), de ez ugye nem az ő "hibája", ő csak tette a dolgát. Ez van. Gratula neki.

Na igen, emiatt is írtam a döntő előtt azt amit... Azért az elég "érdekes", hogy valaki úgy nyer GS tornát világranglista 15. helyezettként, hogy nem kell nála magasabban rangsorolt játékossal játszania egyetlen meccsen sem (az ellenfelek helyezései: 17-20-24-70-82-93-104). Azt hiszem elmondhatjuk, hogy ehhez azért elég komoly mázli kell. Nem tudom volt-e valaha ehhez hasonló az "Open éra" történetében, de vannak itt erős háttérrel rendelkező statisztikusok, remélem ők majd megmondják a választ. Persze utólag majd már nem emlékszik erre senki, csak a címre. A gratuláció jár neki, hiszen ki tudta használni Fortuna kegyét.
De azért ez a győzelem sportszakmailag nálam eléggé "be van árazva"...
MINDENT BELE! HAJRÁ ÁGI!
Isthy
Fan Club alapító tag

ElőzőKövetkező

Vissza: 2013 Wimbledon